| Name | Polaris Hobit j7 |
|---|---|
| Frequenzband | 433 MHz, 900 MHz, 1,5 GHz, 2,4 GHz, 5,8 GHz |
| Anpassbar | Erhältlich |
| Reichweite | 3km |
| Größe | 440 mm*300 mm*200 mm |
| Detection Technology | Radio Spectrum Detection |
|---|---|
| Detect Model Library | 400+ |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
|---|---|
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Detect Model Library | 400+ |
|---|---|
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
|---|---|
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Detection Sensitivity | High |
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Detection Distance | 5-10KM |
|---|---|
| Detection Sensitivity | High |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Sounding Position | 0°~360°(Omni-directional Antenna) |
| Nachweisbanden | 60 MHz bis 6,2 GHz |
|---|---|
| Einzelpaketgröße | 500×500×700mm |
| Geschwindigkeit der Drohne | 0.5m/s~30m/s |
| Sondierungsposition | 0°~360° (allseitige Antenne) |
| Modellbibliothek ermitteln | Mehr als 400 |
| Name | Polaris Hobit Portable-C2 |
|---|---|
| Verteidigungsinterferenz | 2.4 GHz, 5.8 GHz |
| Typ | Funkfrequenzdetektor |
| Reichweite | 3km |
| Material | Kunststoff |
| Name | Polaris Hobit Rd5 |
|---|---|
| Frequenzband | 300 MHz bis 6 GHz |
| Arbeitsdauer | ≥ 1h |
| Fpv-Bänder | 300 MHz-6 GHz analoge Signal |
| Typ | Frequenzmelder mit 6-Sektor-Störung |
| Name | Polaris Hobit Station-7 |
|---|---|
| Reichweite | 3km |
| Frequenzband | 1.4 GHz bis 6 GHz |
| Drohnen-Peilung | Unterstützung |
| System | Eingebundenes System |