| Name | Polaris Hobit Station-7 |
|---|---|
| Frequenzband | 300 MHz bis 6 GHz |
| Typ | Funkfrequenzdetektor |
| Farbe | Schwarz |
| Material | Matel und Plastik |
| Nachweisbanden | 60 MHz bis 6,2 GHz |
|---|---|
| Hauptdetektionsbänder | 900 MHz, 1,4 GHz, 2,4 GHz, 5,2 GHz, 5,8 GHz |
| Geschwindigkeit der Drohne | 0.5m/s~30m/s |
| Arbeitstemperatur | -20°C bis +55°C |
| Produktgröße | 160 × 160 × 420 mm |
| Detect Model Library | 400+ |
|---|---|
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Technology | Radio Spectrum Detection |
|---|---|
| Detect Model Library | 400+ |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Working Temperature | -20℃~+55℃ |
|---|---|
| Single Package Size | 500×500×700mm |
| Night Detection Distance | ≥5KM |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Product Size | 160×160×420mm |
|---|---|
| Detection Drone Speed | 0.5m/s~30m/s |
| Location Refresh Time | ≤30s |
| Distance Accuracy | ≤10m |
| Main Detection Bands | 900MHz,1.4GHz,2.4GHz,5.2GHz,5.8GHz |
| Detection Distance | 5-10KM |
|---|---|
| Detection Sensitivity | High |
| Detection Bands | 60MHz~6.2GHz |
| Working | 24*7hours Ongoing Working. |
| Sounding Position | 0°~360°(Omni-directional Antenna) |
| Nachweisbanden | 60 MHz bis 6,2 GHz |
|---|---|
| Einzelpaketgröße | 500×500×700mm |
| Geschwindigkeit der Drohne | 0.5m/s~30m/s |
| Sondierungsposition | 0°~360° (allseitige Antenne) |
| Modellbibliothek ermitteln | Mehr als 400 |
| Name | Polaris Hobit Station 17 |
|---|---|
| Frequenzband | 70 MHz bis 6 GHz |
| LAG | ≤ 2 Sekunden |
| FPV | - Ja, das ist es. |
| Material | Kunststoffschild, Metallbasis |
| Name | Polaris Hobit D4 |
|---|---|
| Frequenzband | 2.4 GHz, 5.8 GHz |
| FPV | - Ja, das ist es. |
| ADS-B | - Ja, das ist es. |
| Gewicht | 500 g |